Tapety Vavex • Viac ako 12000 vzorov • fototapety | vavex.sk

VÝBER MATERIÁLU TAPETY

Papierové tapety sú vyhľadávané pre svoju nízku cenu. Sú lacnejšou možnosťou vkusného zdobenia interiéru a stále sú silne zastúpenou skupinou tapiet. Papierové tapety Vavex sa vyrábajú na vysokokvalitnom lepenom duplexovom papieri, ktorý zaručuje ich rozmerovú stálosť, z reliéfneho, tlačeného alebo lisovaného papiera. Pri výrobe papierových tapiet Vavex sa používajú vysoko ekologické farby, ktoré zaručujú vysokú svetlostálosť a odolnosť proti oderu. V našom sortimente nájdete papierové tapety nielen jednofarebné, ale aj s obľúbenými motívmi imitácie materiálov (drevo, tehly atď.) a iných dekorov.

Vliesové tapety alebo aj non woven – tento druh tapiet je relatívne nový a vďaka jednoduchému spracovaniu sa teší stúpajúcej obľube. Materiál na výrobu vliesových tapiet je tvorený prevažne z buničiny a textilných vlákien, ktoré sú spojené spojivom, ktoré zaručujú pevnosť tapety. Tú oceníte predovšetkým pri ich odstraňovaní zo steny, pretože  pás tapety môžete odstrániť po väčších kusoch. Vliesové tapety sú priedušné, neobsahujú PVC ani ťažké kovy. Materiál sa navyše vyznačuje vysokou priepustnosťou vzduchu a vodnej pary. Ich umývateľnosť je vyššia. Tapetu môžeme utrieť vlhkou handričkou.
Ďalšia zvláštnosť vliesových tapiet spočíva v tom, že sa lepidlo aplikuje iba na stenu (rovnomerne a nie príliš silne) a tapeta sa prikladá suchá. Vliesové tapety na rozdiel od papierových tiež nevyžadujú čas na prevlhčenie.

Vinylové tapety na stenu sú vhodné do všetkých typov interiérov (steny, sadrokartóny, umakart, rôzne umývateľné nátery). V závislosti na množstve a kvalite vrchnej vinylovej vrstvy je možné tapety použiť na rôzne účely. Kúpeľňové tapety je možné použiť do vlhkého prostredia, napr. do kúpeľne a WC. Vinylové tapety na stenu majú veľmi dobrú prekrývaciu schopnosť pri použití na krivé a popraskané steny. Prednosťou týchto tapiet je aj ich umývateľnosť a trvanlivosť.