Digitálna tlač fototapiet na objednávku

Ponúkame tlač fototapiet a tapiet na modernej a ekologickej latexovej tlačiarni HP. Využívame najnovšie technológie v oblasti interiérovej tlači tapiet. Chcete na stene obrázok svojej babičky alebo psa? Ste dizajnér alebo návrhár a chcete vlastnú tapetu? Vyrobíme vám vliesovú fototapetu alebo vinylovú tapetu podľa vašej obľúbenej fotografie alebo návrhu.

Výber materiálu tapety

Pri výbere materiálu je dôležité zvážiť faktory ako odolnosť, umývateľnosť, štruktúra a cena. Ponúkame široký výber materiálov pre digitálnu tlač tapiet:

Vliesové tapety

Vliesové tapety sú obľúbené vďaka jednoduchej inštalácii. Aplikácia lepidla priamo na stenu zabezpečí ľahké a rýchle prilepenie tapety bez nutnosti predchádzajúceho namáčania. Sú šetrné k životnému prostrediu, neobsahujú PVC ani ťažké kovy a umožňujú stenám dýchať. Sú ľahko umývateľné - stačí použiť vlhký handričku.


Vliesová hladká tapeta SATIN (pololesklá)

Hladká vliesová tapeta Satin

Povrch: Hladený papier - pololesk
Spodná vrstva: Vlies
Razba: bez razby
Max šírka: 70 cm
Cena s DPH: 24.95 /m²


Vliesová hladká tapeta MAT (matná)

Hladká vliesová tapeta MAT

Povrch: Nehladený papier – matný
Spodná vrstva: Vlies
Razba: Bez razby
Max šírka: 70 cm
Cena s DPH: 24.95 €/m²


Vinylové tapety

Vinylové tapety sú tou správnou voľbou pre každého, kto si želá svoj domov premeniť na útulné, praktické a štýlové miesto. Sú ako stvorené pre akýkoľvek priestor vo vašom domove, bez ohľadu na to, či máte steny z tehál, sadrokartónu, umakartu, alebo pokryté umývateľnými farbami. Jedným z najväčších kúziel vinylových tapiet je ich univerzálnosť – môžete ich použiť kdekoľvek, a to vďaka rôznym hrúbkam a kvalitám vrchnej vinylovej vrstvy. Čím robustnejšia vrstva, tým vyššia odolnosť a lepšia ochrana proti vlhkosti, čo z nich robí ideálnu voľbu pre kúpeľne (okrem sprchových kútov), toalety a kuchyne a tiež v okolí kuchynskej linky.

Každá naša vinylová tapeta je vyrobená na vliesovom základe, vďaka čomu sa ľahko inštaluje, ale tiež výborne skryje drobné nedokonalosti a praskliny, ktoré sa časom na stenách môžu objaviť.


Vinylová štruktúrovaná tapeta SAND s vlysovým podkladom

Strukturovaná vinylová tapeta s vliesovým podkladem SAND

Povrch: Štruktúrované potiahnutie vinylovým materiálom
Spodná vrstva: Vlies
Razba: Imitácia piesku
Max šírka: 100 cm
Cena s DPH: 29.12 €/m²


Vinylová štruktúrovaná tapeta LIN s vliesovým podkladom

Strukturovaná vinylová tapeta s vliesovým podkladem LIN

Povrch: Štruktúrované potiahnutie vinylovým materiálom
Spodná vrstva: Vlies
Razba: Imitácia plátna
Max šírka: 100 cm
Cena s DPH: 29.12 €/m²


Vinylová štruktúrovaná tapeta STUCCO s vliesovým podkladom

Strukturovaná vinylová tapeta s vliesovým podkladem STUCCO

Povrch: Štruktúrované potiahnutie vinylovým materiálom
Spodná vrstva: Vlies
Razba: Imitácia omietky
Max šírka: 100 cm
Cena s DPH: 29.12 €/m²


Sklovláknité tapety

Sú tou správnou voľbou pre miesta, kde sa steny stretávajú s väčšou záťažou a vyžadujú častú údržbu. Často ich nájdete v nemocniciach a iných zdravotníckych zariadeniach, kde sa kladie dôraz na hygienu a odolnosť materiálov. Vďaka výrobe z bezalkalického skleného vlákna sa môžu pochváliť neuveriteľnou pevnosťou. Sklovláknité tapety nielenže dobre dýchajú a možno ich prelakovať pre ďalšie zvýšenie ich odolnosti, ale tiež vynikajú svojou schopnosťou odolávať mechanickému poškodeniu, ohňu aj vode. Tieto vlastnosti ich robia ideálnou voľbou pre priestory, kde sa požaduje maximálny výkon a dlhodobá odolnosť.


Sklovláknitá tapeta FIBER

Štandardná sklovláknitá tapeta

Ponúkame tlač na sklovláknitú tapetu bez následnej inštalácie a ochranných náterov za dostupnú cenu. Táto možnosť je ideálna pre zákazníkov, ktorí preferujú vlastnú inštaláciu alebo majú vlastných remeselníkov. Tapeta si zachováva svoje základné vlastnosti – vysokú pevnosť, odolnosť proti mechanickému poškodeniu a paropriepustnosť, ale pre použitie v sprchových kútoch a podobných priestoroch je potrebné ju dodatočne natrieť dvojzložkovou živicou.

Kompletné riešenie pre kúpeľne a sprchové kúty

Zahŕňa samotnú tapetu vrátane tlače, profesionálnu inštaláciu a aplikáciu dvojzložkovej živice pre maximálnu ochranu vo vlhkých prostrediach. Toto riešenie je najlepšou voľbou pre kúpeľne, sprchové kúty a iné priestory, kde je dôležitá odolnosť voči vode. Ochranný náter živicou zaisťuje, že tapeta vydrží priamy kontakt s vodou bez poškodenia.

Sklovláknitá tapeta

Povrch: Hladký
Spodná vrstva: Sklovlákno
Razba: Bez razby
Max šírka: 95 cm
Cena s DPH:
41,63 € za štandardnú sklovláknitú tapetu bez inštalácie.
170,92 €/m² za kompletné riešenie s inštaláciou a ochrannými nátermi.


 

OBJEDNÁVKA VLIESOVÉ FOTOTAPETY S VLASTNÝM MOTIVOM ČI ROZMEROM
Podklady pre tlač tapety

 1. Napíšte nám presné rozmery tapety (šírka x výška). Napr. pre stenu 4m dlhú a 2,5m vysokú, potrebujete fototapetu o rozmere 400cm x 250cm. V prípade, že si nie ste istí presnosťou stien, je dobré počítať s rezervou a objednať radšej o 5cm viac. V našom prípade teda 405cm x 255cm.
 2. Zašlite nám tlačové dáta - ideálne v tlačovom pdf alebo obrázky s príponou tiff alebo jpg. Vždy sa snažte zaslať obrázok v čo najväčšej kvalite.
 3. Vhodnosť danej fotografie pre veľkoplošnú tlač najskôr konzultujte s naším grafikom.
 4. Rovnako môžete využiť rozsiahle možnosti tzv. fotobank (napr. www.shutterstock.com).
 5. Minimálne orientačné požiadavky na vlastný motív: rozlíšenie: 100 - 300 dpi (pri rozmeroch zdrojového obrázku 1 x 1 m) • veľkosť: 5 - 10 MB (formát jpg) • 50-120 MB (formát tiff).
 6. Pokiaľ ste fototapetu vybrali z fotobanky, zašlite nám odkaz na daný obrázok. (Napr.: https://www.shutterstock.com/pic-518594251.html, licenciu vyriešime za vás).


Spracovanie ponuky a dotazu
Svoje dopyty a otázky na vlastné fototapety zasielajte na email: petr.havrlik@vavex.cz, alebo volajte na telefón + 420 606 584 733. Ponuky či dotaz spracujeme zadarmo počas 2-3 pracovných dní a zašleme Vám odpoveď späť e-mailom.


Platba a dodanie
Akonáhle schválite našu ponuku a odsúhlasíte návrh, bude Vám vystavená faktúra a po jej uhradení a pripísaní čiastky na náš účet bude zákazka fototapety odovzdaná do výroby. Od tohto okamihu je doba dodania 5-10 pracovných dní.

Tlač a panelovanie

Tapetu tlačíme v pruhoch šírky 70, 100 alebo 125cm (podľa vybraného materiálu) x výška miestnosti a následne sa zloží obraz.

Ukážka rozpanelovania fototapety z niekoľkých pruhov po 70cm alebo tlač obrazovej tapety v jednom pruhu po 120cm.

 

Vlastnosti vliesové fototapety

 • vysoko kvalitný a odolný vliesový materiál (Satin 180g alebo Mat 150g)
 • vliesové fototapety sú antialergénne
 • digitálna latexová tlač
 • ľahké spracovanie aj lepenie, hladký povrch
 • vysoká priepustnosť vzduchu a vodnej pary

Latexová tlač

 • výsledné tapety nezapáchajú
 • fotografická kvalita tlače (žiarivé a sýte farby)
 • kvalitná a farebne stála tlač
 • vhodný pre verejné inštitúcie (nemocnice, hotely, školy a pod.)
 • vodeodolnosť, odolnosť proti oteru
 • tapety sú umývateľné navlhčenou handričkou
 • ekologická tlač (spĺňa normu Nordic Swan a tiež Certifikát ekologického inštitútu GreenGuard)
 • tlač neobsahuje nebezpečné látky znečisťujúce ovzdušie a nevzniká pri ňom ozón
 • stálofarebnosť v interiéri minimálne 5 rokov (s lamináciou 10 rokov)