Spoločenská zodpovednosť firmy Vavex 1990

Od svojho založenia v roku 1990 sa spoločnosť Vavex stala synonymom pre kvalitu a inovácie na slovenskom trhu s tapetami. S továrňou v Tepliciach a najväčším showroomom kúpeľní v okrese Příbram sme nielen lídrami v odbore, ale aj priekopníkmi v oblasti udržateľnosti a ekológie.

Ekologické inovácie v jedinej továrni na tapety v Česku

Naša továreň v Teplicích je jedinou továrňou na výrobu klasických tapiet v Česku a na Slovensku. Nielenže produkujeme vysoko kvalitné tapety, ale aj zavádzame ekologické postupy, ktoré minimalizujú náš dopad na životné prostredie. Neustále inovujeme našu výrobu a zavádzame technológie, ktoré znižujú energetickú náročnosť a produkciu odpadu. Recyklovanie odpadu, ako je triedenie plastov, papiera a ďalších materiálov, je pre nás samozrejmosťou a absolútnym základom. Naše produkty sú certifikované a zodpovedajú prísnym európskym normám, čo zaručuje ich zdravotnú nezávadnosť a ekologickosť.

Ekológia Vavex

Zelené technológie

Na strechu haly sme nainštalovali solárne panely, ktoré nám umožňujú zbierať slnečnú energiu a premieňať ju na elektrickú energiu. Táto energia je využívaná nielen pre prevádzku kúpeľňového showroomu a skladu tapiet, ale aj pre dobíjanie nášho elektromobilu pre obchodných zástupcov, čím výrazne znižujeme našu uhlíkovú stopu.

Využitie dažďovej vody a upcycling

Zaviedli sme systém zberu dažďovej vody, ktorú následne využívame pre rôzne potreby vo výrobe aj v skladovej hale, čo nám umožňuje šetriť cenné zdroje pitnej vody. Venujeme sa tiež upcyclingu – dažďovú vodu zbierame do použitých barelov, čím znižujeme množstvo odpadu a podporujeme cirkulárnu ekonomiku. Z použitých paliet vyrábame posedenie pri našom relaxačnom jazierku a vyvýšené záhony, ktoré osadzujeme kvetinami.

dažďová voda Vavex

Výsadba ovocných stromov: Prínos pre prírodu aj spoločnosť

Jedným z našich najnovších ekologických projektov je výsadba ovocných stromov v blízkom okolí tapetového skladu a showroomu. Ovocné stromy podporujú biodiverzitu tým, že poskytujú prostredie pre rôzne druhy hmyzu vrátane včiel, ktoré sú zásadné pre zdravie prírody. Predpokladáme, že budeme mať vlastnú úrodu ovocia, ktorú ponúkneme zamestnancom a podporíme lokálnu produkciu potravín. Stromy tiež filtrujú vzduch, zlepšujú jeho kvalitu a prispievajú k ochladzovaniu miest pri vysokých letných teplotách. Zeleň a ovocné stromy navyše zvyšujú estetickú hodnotu našich priestorov a poskytujú príjemné miesto na odpočinok zamestnancom aj návštevníkom.

Udržateľnosť Vavex

Naše záväzky

V spoločnosti Vavex veríme, že každá firma má zodpovednosť voči životnému prostrediu. Naše ekologické aktivity nie sú len marketingovým nástrojom, ale sú pevne zakotvené v našej firemnej kultúre. Záväzok k udržateľnosti je viditeľný v každom aspekte našej činnosti – od výroby tapiet až po inovácie v našom showroome.

Budúcnosť

Vavex bude aj naďalej hľadať nové spôsoby, ako zlepšovať svoje ekologické postupy. Plánujeme rozšírenie solárnych panelov, ďalšiu implementáciu technológií pre zber a využitie dažďovej vody a zavedenie ďalších upcycling projektov. Sme hrdí na to, čo sme dosiahli, a tešíme sa na to, čo prinesie budúcnosť. Spoločne môžeme prispieť k udržateľnejšej a zelenšej budúcnosti pre nás všetkých.