HISTÓRIA SPOLOČNOSTI

Spoločnosť Vavex bola založená, ako už samotný názov napovedá, v roku 1990.

Od roku 1992 zastupovala firma Vavex na českom trhu značku A.S. Creation, vytvorila vlastnú obchodnú sieť predajní po celej Českej republike s centrálou v Příbrami a zároveň bola rozvíjaná spolupráca s obchodnými reťazcami (Baumax, Hornbach, Globus, Bauhaus, OBI).

Ďalším významným míľnikom bola kúpa a rekonštrukcia objektu - továrne na výrobu tapiet v Tepliciach a export vlastných tapiet do zahraničia.
V ďalších rokoch spoločnosť Vavex 1990 s.r.o. získala exkluzívne zastúpenie svetových výrobcov tapiet Graham &Brown,Grandeco, Eijffinger a mnohých ďalších.

Ponuka tapiet je veľmi široká, nájdete v nej viac ako 10000 druhov tapiet, ktoré sú vďaka vlastnej výrobe a priamemu odberu za príjemné ceny. Spoločnosť Vavex 1990 s.r.o. sa tiež zameriava na predaj vybavenia kúpeľní.

Vďaka všetkým týmto aktivitám, dlhoročnej tradícii, maloobchodnej i veľkoobchodnej činnosti a sieti vlastných predajní je významným partnerom koncovým klientom, dizajnérom, architektom aj dodávateľom veľkých projektov. V roku 2018 firma rozšírila svoju výrobu o darčekový baliaci papier a obaly na potraviny (maslo, syry, bujóny, cukrovinky,..)